About Us

COLORMAG
We love WordPress and we are here to provide you with professional looking WordPress themes so that you can take your website one step ahead. We focus on simplicity, elegant design and clean code.

Kişisel Gelişim Şeysi

Biliyorum, zihnindeki çatlaklardan yukarı taşmak için yerçekimini reddeden ziftlerin nasıl hissettirdiğini
Biliyorum, acı çekmenin birçok tonu olduğunu ve koleksiyonundaki eksik boyaların sayısının azlığını
Biliyorum, bütün hislerinden en baskın olanının yorgunluk olduğunu ve heveslerini, hedeflerini baltaladığını
Biliyorum, gözlerinin önünde parçalanan gerçeklerin arasından sadece ölüm kavramının sağ çıktığını
Biliyorum, hala kaybedebileceğin şeyler olduğunun farkındasın, gidenlerden ziyade kalanlara minnettarsın
Ve biliyorum, bir sorun olduğunu düşünüyorsun, hatalı parçayı bulup tamir ettiğinde huzura ulaşacağını

Al bakalım bunlar elimdeki bilgiler
Başkasının tavsiyeleri bir boka yaramaz uyarımı da ekleyeyim, her şeyi yaşayıp kendin öğrenmen gerekiyor zira insanlar içi boşaltılmış et parçalarından fazlası değiller günümüzde
Öncelikle bir şeyleri değiştirmek için başlattığın çaba sadece seni değiştirirken bir şeyler aynı kalmaya devam edecektir, bu yüzden kendin için savaşmadığın sürece bu yolun sonunda başarısızlık kaçınılmaz bir şekilde seni bir sonraki yoluna geçirmek için bekliyor olacak.
İyi bir insan olursam, kalabalığın arasına karışıp onlardan birisi olabilirim gibi bir düşüncen varsa haklısın, kalabalık seni çiğneyip özünü emip bir köşeye tükürene kadar gayet de bir parçaları oluyorsun. Kötü bir insan ol, şeytani demiyorum robotik. Üstüne birkaç tane misyon yüklüdür zaten, onları tamamlayıp kaçış planlarını hazırla.
Her şey sürekli olumsuz olarak giden bir servüvene dönüyorsa sorun sende olmak zorunda değil, yanlış yerde olmak gibi basit bir açıklaması olabilir bunu da bir düşün.
Hayatım boyunca denk geldiğim değer verilmesi gereken insan sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor hatta 3 parmak da koparmak gerekiyor, herkes için çabalamak gibi kötü huylar edindiysen kurtul, kimse senin için çabalamayacak. Eğer kimse başkası için çabalamıyorsa ben gönüllüyüm insanlar değer vermeye değer gibi sloganlarla girdiğim yolda hiç kimsenin bunu haketmemediği için kimsenin yapmadığını öğrendim, ben zor yol adamıyım, yakını göremiyorum pek.
Bencil olmayı öğren, bazılarına doğuştan gelmiyor bu özellik çalışıp pratik yapması gerekiyor. Birisi senden faydalanmak istiyorsa izin ver, sen de faydalandığın sürece. Kullan at tıraş bıçakları gibi düşün.
Vicdan azabı ile sorunlar yaşıyorsan, hayvani bir içgüdü olduğunu, mantıkla örtüşmediğini ve günümüze uymadığını araştırıp öğrenerek bebekler gibi uyuyabilirsin.
Adalet kavramı ile ilgili sorunların varsa ona da birkaç bilgi sıkıştırayım. Hukukî olan hakkında değil. Edenin bulduğu bir dünya yok, Edip Bulmaz var. Kafanda edenin bulduğuna dair bir örnek varsa da kendi seçimi ile olduğunu bil. Her şey herkesin yanına kâr kalır, eksilme o yüzden.
Kendinle iyi anlaş, yalnızlık bir nimettir. Eğer sıkılıyorsan bu hissin altında yatan sebep daha iyi bir şeyler yapabileceğini düşünmendir, yap ve hissin dağılmasının keyfini sür.
Özür dile, özür dilemek kavramı günümüzde tamamen yanlış anlaşılmış bir kavramdır. Özür dileyen bir kimse olgudur ve büyüktür, karşısındaki insanın hissettiklerine değer verir, ortadaki sorunu çözmeye yönelik bir adım atmış olur, samimiyetini gösterir vb. gibi zırvalar var. Özür dilemenin psikolojik anlamı ise kendini iyi hissetmektir. İki kelime söylersin ve kendini iyi hissedersin. Özür dile ve kendini iyi hisset, bu kadar. Bırak yıkıntıları başkası devralsın.
Teşekkür et, bu karşıma gelirsen diye eklenmiş bir madde. Kimsenin kimsenin işini kolaylaştırmak, yardım etmek gibi bir zorunluluğu yoktur. Birisi bir şey yapıyorsa hiç yoktan kuru bir teşekkür yapıştır. Sigara uzat en kötü.
Dediğim gibi başkasının tavsiyeleri bir boka yaramaz ama bu duygularda geziyorsan bir sorun olduğunda hemfikirizdir, yaşarken kolumu bacağımı bıraktığım, beynimi erittiğim birkaç düşünceyi parmak izi olarak bırakıyorum. Her şeyi deneyip ısrarla istediğin hiçbir şey olmazsa yıldızların arasında tek başına bir yerdeymiş gibi hissedebilirsin, haksızlıklara karşı duyduğun öfke ile toplumla arana duvarlar örerken geri dönmek zorlaşıyor olabilir, mutlu olmak uğruna yaptığın seçimlerin sonuçsuz kalmış olabilir; var olmak yok olmaktan iyidir. Yıldızların arasında süzüleceğin zamanlar ayakkabılarını çıkar terlik giy, börekçiden tatlı al gel, burası benim evim.
Son olarak acı bir gerçek olarak şunu ekleyeyim, sende bir sorun yok. Sorun hatalı bir şekilde işleyen mekanizmadan kaynaklansa orayı kaçınılmaz olarak bulurdun. Sende eksik olan bir şeyi arasan da bulamazsın, arama.